درباره رویداد هوشمندسازی داده ها
SmartData 1401

بیش از سه قرن است که از انقلاب صنعتی اول که با ابداع موتورهای بخار شروع شد می گذرد. امروز، تحولات گسترده در فعالیت‌های اقتصادی و صنعتی با محوریت شبکه‌ها، اینترنت و سیستم‌های هوشمند انقلاب صنعتی چهارم را شکل داده اند. در آینده با فراگیر شدن کاربردهای مبتنی بر اینترنت اشیا (IoT)، اینترنت 5G، بلاکچین، سفارشی سازی محصولات و خدمات و ....، شاهد نسل جدیدی از انقلاب صنعتی خواهیم بود که از آن با نام انقلاب صنعتی پنجم یاد می شود. در چنین بستری، به واسطه سیستم ها و سامانه های نرم افزاری و سخت افزاری مختلف و پیشرفته تر از گذشته، دادگان متنوع، با حجم زیاد و به شکل های مختلف در گذر زمان در هر کسب و کاری تولید و ذخیره می شود. این دادگان برای کسب و کارها با ارزش تر از نفت خام و حتی طلا بوده و می توانند با فراوری به دانشی برای هوشمندسازی سیستم ها و سامانه ها تبدیل شوند و ارزش آفرین باشند. در سال 2020، کلان داده ها موجب  1.9 درصد رشد تولید ناخالص داخلی (GDP) در اروپا شد. پیش بینی می شود تا سال 2027 بازار کلان داده و تحلیل آن با CAGR معادل  10.9% مواجه بوده و ارزش آن در جهان به 420.98 میلیارد دلار برسد.
داده ها بازنماکننده رفتارها، فرایندها و الگوهایی هستند که انسان یا ماشین در تعامل با سیستم ها آن ها را ایجاد می کند. از این رو، در انقلاب صنعتی چهارم و پنجم آنچه علاوه بر گسترش فناوری های جدید اهمیت دارد، استفاده همزمان از داده ها برای قدرت بخشیدن، ارزش آفرینی و هوشمندسازی همان فناوری هاست که ما در این رویداد از آن با عنوان «هوشمندسازی داده ها» یاد می کنیم.
هوشمندسازی داده: خلق ارزش تجاری از داده ها که به صورت مجموعه ای از خدمات ارائه شود هوشمندسازی داده است. البته ارزش خلق شده باید قابل اندازه گیری باشد.
داده هوشمند: داده ای مشخص و مرتبط با یک کسب و کار است که بر اساس یک مدل تجاری تعریف شده، از آن ارزش استخراج می شود.

داده ها، ارزشمندترین منبع دنیا

تحلیل داده تجویزی
Prescriptive

پیشنهاد اقدامات  آتی

تحلیل داده توصیفی
Descriptive

ارائه گزارش از وضع موجود رخدادها

پیچیدگی: کم
ارزش افزوده: کم

تحلیل داده پیشگویانه
Predictive

پیش بینی رخدادهای آتی

تحلیل داده تشخیصی
Diagnostic

ارائه دلایل رخداد

پیچیدگی: متوسط
ارزش افزوده: متوسط

پیچیدگی: زیاد
ارزش افزوده: زیاد

پیچیدگی: خیلی زیاد
ارزش افزوده: خیلی زیاد

در این رویداد همراه ما باشید ...

روندهای مهم در مسیر هوشمندسازی داده ها

هوش تصمیم گیری

گارتنر هوش تصمیم گیری را به عنوان یک حوزه عملی که شامل طبف گسترده ای از روش ها و تکنیک های تصمیم گیری است، تعریف می کند. بیش از 33% از سازمان های بزرگ تا سال 2023 دارای تحلیلگرانی هستند که هوش تصمیم گیری از جمله مدلسازی تصمیم را تمرین می کنند.

 75% شرکت های جهانی مورد بررسی از محصولات آزمایشی به هوش مصنوعی عملیاتی تغییر جهت داده اند. در نتیجه افزایش 5 برابری در جریان داده ها و زیرساخت های تجزیه و تحلیل رخ خواهد داد.

هوش مصنوعی سریع تر، دقیق تر و با مسئولیت بیشتر

برنامه های غیرتحلیلی برای استفاده از تحلیل داده، طی چند سال آینده تکامل می یابند.طبق پیش بینی ها تا سال 2023، 95% از شرکت های برتر به استفاده مبتکرانه و گسترده از تحلیل داده روی می آورند.

برخورد جهان داده و تحلیل آن

خدمات ابر عمومی برای 90% نوآوری ها در داده و تحلیل آن، تا سال 2023 ضروری است. کاربرد هوش مصنوعی مبتنی بر ابر بین سال های 2019 و 2023 پنج برابر خواهد شد، و هوش مصنوعی به یکی از برترین دسته های کاری در ابر تبدیل می شود.

استفاده الزامی از خدمات ابری

با ما تجربه به دست آورید

حضور در رویداد هوشمندسازی داده چه مزیتی برای شما دارد؟

  • امکان شناخت شرکت های پیشرو در کشور فراهم می آید
  • فرصتی برای یادگیری در مورد تفکر طراحی و مدل سازی کسب و کار ایجاد می شود
  • فرصتی برای شبکه سازی و تیم سازی فراهم است 
  • تجربه جالب و جدید کسب شده و  به رزومه شما اضافه می شود
ثبت نام

برگزارکنندگان

اسپانسرهای رویداد

حامیان معنوی رویداد